Divadelní spolek Ty-já-tr z Prahy 7 pořádal vloni již 20. sezonu Putování s huculem po Kokořínsku, tentokrát ve prospěch Centra LOCIKA, které pomáhá dětem zažívajícím domácí násilí.

Po vzoru starých komediantů putují členové souborů od vesnice k vesnici. Cestují křížem krážem po Kokořínsku s povozem taženým dvěma huculskými koňmi a hrají divadlo.

Putování s huculem má již dvacetiletou tradici. Pořádá ho divadelní spolek Ty-já-tr Praha 7 ve spolupráci s Hucul Clubem Zmrzlík Praha, Rančem B a Ježkovým mlýnem pod záštitou Městské části Praha 7.

Do klobouku vybírají dobrovolné vstupné, které následně věnují na dobrou věc. Loňský výtěžek putoval k LOCICE, která pomáhá dětem zažívajícím domácí násilí.

Vybrané peníze byly použity na vybavení nových terapeutických a arteterapeutických místností. Centrum LOCIKA získala v srpnu mít nové prostory a bude zvyšovat kapacitu centra.

Pro dětské klienty potřebují:
⚫ TERAPEUTICKÝ PÍSEK PLAY FORM a drobný nábytek pro dětské klienty do terapeutických místností, jako jsou ŽIDLIČKY, VĚŠÁKY NA ODKLÁDÁNÍ OBLEČENÍ, KŘESLA, GAUČ, POLIČKY, SKŘÍNKY a další vybavení

⚙ KERAMICKOU HLÍNU, MODELOVACÍ POMŮCKY, TEMPEROVÉ A VODOVÉ BARVY, ŠTĚTCE, PASTELKY a FIXY, LEPIDLA, PRSTOVÉ BARVY, ČTVRTKY

Kdy a kde se hrálo 12. – 22. 7. Kokořínsko

14. 7. Kadlín – v 17 hodin
15. 7. Chorušice – v 16 hodin
16. 7. Jestřebice – v 17 hodin
17. 7. Kokořín (U koně) – 17 hodin
18. 7. tábor Kokořínský důl – pro veřejnost uzavřeno, jen pro rodiny divadelníků
19. 7. Vidim – 13:30 hodin
20. 7. Radouň – 17 hodin
21. 7. Hoštka – 17:30 hodin

17.7. 2018 dorazil na představení i kameraman naší redakce (viz úvodní video výše).

Vybranými prostředky byla podpořena organizace:
Centrum LOCIKA, z.ú., projekt: POMOC PRO DĚTI ZAŽÍVAJÍCÍ DOMÁCÍ NÁSILÍ.

Po jedné z předchozích akcí věnovali herci výtěžek z putování na záchranu unikátního chátrajícího Letenského kolotoče v Letenských sadech.


Záběry z akce předávání výtěžku Putování s huculem po Kokořínsku na záchranu Letenského kolotoče z roku 2016.