Obecně prospěšná společnost Elpida, která skrze své aktivity šíří myšlenku, že stáří může být šťastné, slaví 15 let od svého založení. Při této příležitosti ve spolupráci s Nadačním fondem Osvojme si stáří, otevřela v úterý 26.9. 2017 v holešovické Marině nové kulturně vzdělávací centrum pro seniory Přístav 7

Centrum nabízí seniorům rozmanité a cenově dostupné vzdělávací kurzy a pohybové aktivity. Provozovatelé chtějí, aby vzdělávání seniorů bylo bráno jako normální součást životního stylu starých lidí. Věk dožití se prodlužuje a zde se nabízí možnost, jak nově získanou životní etapu smysluplně využít.

Tým centra Přístav 7 má zájem podpořit seniory v jejich sebevědomí a nezávislosti tím, že je učí zacházet s počítačem, tabletem, chytrým telefonem. I tím, že jim ukáže, že i v pozdním věku se mohou naučit cizí jazyk nebo fotografovat. Opravdové stáří začíná až v momentě, kdy si lidé řeknou, to už není pro mě, na to jsem moc starý.
Kurzy pod vedením lektora nabídnou přátelskou a rodinnou atmosféru a nastoupit do nich lze i během školního roku. Tempo výuky je přizpůsobeno seniorům. Mezi nejoblíbenější patří angličtina, lidé chodí do jazykových kroužků, protože rádi a stále více cestují, chtějí rozumět anglickému internetu, nebo mají smíšenou rodinu za oceánem nebo se cizímu jazyku věnovali celý život a nechtějí ho zapomenout. Elpida nabízí také pohybové kurzy: od jógy přes pilates až po chi-kung nebo sebeobranu.

V Přístavu 7 nebudou chybět ani počítače. V nové učebně se mohou zájemci účastnit kurzů pro začátečníky Začínáme s PC a PC I. Pokročilejším uživatelům nabídne Přístav 7 Velký opakovací kurz a PC II nebo řadu kratších seminářů zaměřených na konkrétní témata jako úpravy digitální fotografie, rodokmen na internetu, Skype, Facebook, Windows 10, Word, Excel, počítačová grafika a další.

Nabídka zahrnuje také kondiční cvičení, pilates, jógu, chi-kung, zdravotní cvičení, ale i méně tradiční cvičení jako je Alexandrova metoda, relaxace, automasáže nebo pohybové a taneční dílny. Pravidelné cvičení má stěžejní význam pro stimulaci organismu, udržení vitality a dobré nálady. Působí na zlepšení hybnosti, podporu krevního oběhu, zmírňuje bolesti páteře a uvolňuje klouby. Kurzy vedou zkušení lektoři s individuálním přístupem k seniorům.

Otevření Přístavu 7 je součástí pátého ročníku mezigeneračního festivalu OLD’S COOL, kterým Elpida oslavuje Mezinárodní den seniorů (1. 10.) a inspiruje tak k mezigenerační spolupráci. Více o festivalu a program festivalu najdete na www.elpida.cz.

Kdy má Přístav 7 otevřeno? Po–Čt 8:30–17:00 Pá 8:30–16:00
Adresa: Přístav 7 | Jankovcova 8b | Praha 7-Holešovice | www.pristav7.cz
Jak se do Přístavu 7 dostanete? METRO Vltavská, Palmovka, Nádraží Holešovice TRAM 1, 6, 14, 25 – zastávka Maniny a 200 metrů pěšky
BUS 156 – zastávka Přístav Holešovice (vyjíždí ze stanice Nádraží Holešovice – metro C) přímo před domem
Přihlášky a rezervace míst na telefonu 222 264 846 nebo na e-mailu pristav7@elpida.cz.