Přestože teprve nedávno vypustili do světa debutový singl Don’t Give In, anglické publikum je miluje. Po jejich prvním vystoupení v České republice na čtveřici mladých muzikantů kolují mezi posluchači jen samá superlativa. Řeč je o britském hudebním seskupení Two Weeks In Nashville.

Vystoupení v Praze nebylo náhodné
Čtveřice mladých hudebníků s vedoucím zpěvákem / kytaristou Billy LeRiffem (20), basistou Jonny Fairesem (20), bubeníkem Ianem Wilsonem (21) a kytaristou Marcem De Lucaem (21) se ovšem v Praze neobjevila jen tak. Na svou oslavu 50. narozenin je totiž pozval ředitel agentury Nemoros Roman Rossi. Jeho hudební agentura se zabývá světovým publishingem a hodlá propojovat muzikanty z celého světa. Prozradil Rossi, proč je na jeho oslavné party tolik hudebníků.

Za krátkou dobu činnosti agentura získala celou řadu partnerů po celém světě. o Tom svědčí i to, že na jeho narozeninové párty přijela i britská vycházející superstar. Agentura získala už celou řadu zahraničních autorů. Také chystá na letošní rok workshop, na který se do Prahy sjedou skutečné celosvětové hvězdy, které zde budou skládat společnou hudbu, což právě čekým autorů velice pomůže.

Popřát přišla i řada domácích hvězd
Narozeninové oslavy se kromě několika zahraničních umělců, také zúčastnila řada našich umělců. Například Michal David, Marian Vojtko, Petr Zvěřina, Bára Vaculíková, Electric Lady, Petr Kutheil nebo Dalibor Janda s dcerou Jiřinou. Ten naší redaktorce prozradil plány na nejbližší týdny.

Kapela sklízí obrovské úspěchy
Mladá indie rocková kapela nadchla posluchače po celé Velké Británii. Vyprodali O2 Academy Islington, Camden Assembly, vystupovali v představení Absolute Radio a BBC. V posledních několika měsících pracovali na nahrávce v prestižním Abbey Road Studio. Jejich debut Don’t Give In je sebevědomý singl. Kritici díky němu označili skupinu jako velice nadějný talent s hojností vášně a síly podložené nostalgickým rockovým zvukem 60. a 70. let. Mladíci se totiž inspirovali svými oblíbenci, rockovými giganty jako jsou The Who a The Rolling Stones.

Autorka: Helena Váňová a Jana Kunová.
Kamera: Ari Lieberman