Tři čeští herci Radka, Pepa a Martin navštěvují české děti ve Školách bez hranic, kde dětem i rodičům hrají představení s vysokou uměleckou úrovní. Představení Ententýky a Endele vendele režiséra a hudebního skladatele Pavla Jurkoviče zábavnou formou ukazují krásy českého jazyka pomocí básní, pohádek, písniček a říkadel. Představení pomáhají rozvíjet dětskou fantazii, hudební cítění a rozšiřovat slovní zásobu.

České děti v zahraničí se učí pády i poslední Přemyslovce.

České školy v zahraničí jsou základní hybnou silou toho, aby za 20 let nějací Češi v zahraničí byli. Do Českých škol bez hranic se děti každý týden chodí učit česky, povídat si o České republice, hrát stejné hry jako jejich čeští vrstevníci, slavit stejné svátky a dívat se na stejné pohádky. Rozdíl je jen v tom, že vyučování probíhá jen jeden den v týdnu a do školy se musí v době, kdy mají spolužáci volno. Podobných škol je po celém světě téměř sto, osm z nich má pak status České školy bez hranic, jejich vzdělání tedy uznává i Česká republika.

V minulosti navštívili české děti ve Školách bez hranic v USA (např. ve Washingtonu, New Yorku, Bostonu, San Diegu, Los Angeles atd.), v Bruselu, Lucemburku, Ženevě, Berlíně, Curychu, Paříži, Basileji, Drážďanech, Londýně, Manchesteru, Birminghamu, ve Vídni. Před Vánoci 2016 jsme hráli představeni v Dubaji.

Představení Ententýky a Endele vendele hrají i doma a to dětem z dětských domovů, nemocnic, mateřských a základních škol.

Umělecké sny jsou vždycky větší než rozpočet

Snění je na umění sympatické a radost marketingu je tyto sny plnit. Peníze, které by představy kumštýřů uvedly v život, se ale shánějí čím dál obtížněji. Kultura na rozdíl od sportu nemůže obdarovat reklamou kostým Hamleta, jako hokejového brankáře ani oblepit bannery dekoraci Labutího jezera, i když se taky může odehrávat na ledě. Přesto se našli mecenáši umění a akci podpořili.